Kdo je kdo

  Iva Filípková

  vedoucí rodinného centra a jednatelka

  Vystudovala Slezskou univerzitu, obor Ekonomie a pracovala v obchodní společnosti, kde získala pestré zkušenosti. Je maminkou dvojčat. Je jednatelkou a vedoucí Brandýského Matýska, kromě toho má na starosti účetnictví, finanční řízení a provoz.

  Matýsek pro mě znamená druhou rodinu, přátelství s řadou skvělých lidí, které bych jinak nikdy nepoznala, podporu, když se příliš nedaří, společnou radost z malých i velkých věcí a poznání toho, že jen máloco se nedá překonat a že to, co nás vnitřně spojuje, má hluboký smysl. Z pracovního hlediska možnost přenést studijní i pracovní zkušenosti z komerční sféry do praxe neziskové organizace, dále se vzdělávat a obohacovat a nalézt rovnováhu – tu energii, co vydáváme, dostáváme zpět díky spokojeným rodinám, které naše služby využívají, a spokojeným zaměstnancům.

    Bára Roušarová

    projektová manažerka a jednatelka

    Původním povoláním zdravotní sestra. Během rodičovské dovolené si doplnila vzdělání a nasměrovala své úsilí k projektové činnosti, je spoluautorkou a realizátorkou několika úspěšných neziskových projektů (Ženy umí podnikat a Chci práci i rodinu). Má dceru a dva syny – dvojčátka. V současné době je jednatelkou Brandýského Matýska, odborným poradcem fundraisingu a manažerkou Místní akční skupiny Střední Polabí.

    Člověk je hnán touhou po změně k lepšímu pro své děti, pro sebe… bohužel ne vždy se mu změny daří vysvětlit a obhájit. Budiž nám proto útěchou, že i drobné maličké změny v postojích politiků, úředníků a nadřízených mohou mít velký dopad na spokojenost nás rodičů, kteří vychovávají své děti. Přeji si jediné, abychom se nevzdávali při každodenní práci v rodičovství a neziskové sféře a dál inspirovali ostatní svým odhodláním.

      Eva Nejedlá

      jednatelka, administrátorka projektů, koordinátorka služeb, asistentka pedagoga a lektorka

      Eva je vystudovaná sociální pracovnice, pracovala ve státní správě i neziskovém sektoru.
      Je maminkou dvou dětí. V Brandýském Matýsku koordinuje denní služby a vzdělávací aktivity, vede kroužek Výtvarné tvoření s prvky artefiletiky.
      Od září 2016 pracuje také na poloviční úvazek jako asistentka pedagoga v MŠ Brandýský Matýsek.
      Ráda tráví čas s dětmi a nejlépe v přírodě.

      Matýsek je pro mě společnost úžasných a inspirativních lidí, velká energie, smysluplně strávený čas v dobré společnosti :-).

       

        Jana Pilařová

        koordinátorka projektu Chci práci i rodinu ll. (dětského klubu Gepardi) a lektorka

        Je maminkou dvou dětí, instruktorkou kojeneckého plavání, lektorkou baby masáží, milovníkem háčkování a jiných kreativních činností. V Brandýském Matýsku se věnuje koordinaci dětského klubu a projektu Chci práci i rodinu II. Její srdeční záležitostí je vedení kroužku Cvičení miminek do 18 měsíců a kurzu Tvoření pro maminky. Jana je milou podporou a usměvavou tváří Matýska.

          Iva Novotná

          koordinátorka Matýskova dětského klubu, dětských skupin a mikrojeslí

          Iva je maminka tří skvělých dětí. Kromě pár let „doma“ pracovala v komerční oblasti, nejvíce ve společnosti Kika jako administrativní pracovník. V létě 2013 se zapojila jako pomocná pečovatelka k dětem v projektu Ženy umí podnikat. Její zapojení se stále zvětšovalo přes služby v herně, pečovatelku na Opičkách a „bazárkování“ až do kanceláře. Od roku 2016 je Iva koordinátorkou Matýskova dětského klubu, dětských skupin a mikrojeslí. V létě bude Iva vedoucí na našem pobytovém táboře.

          Iva o sobě:
          “Jsem ráda, že jsem si v rámci Matýska vyzkoušela různé práce a mohla se v loňském roce vrátit k administrativní práci, kterou můžu dále skloubit s péčí o mé vlastní děti, které jsou alfou a omegou mého života. V kanceláři jsem opět více zapojila hlavu a zjistila jsem, kolik se toho „musí“ v souvislosti s projekty, s administrativou i občasnou byrokracií – dá se říct, že jsem prozřela a jsem pořád překvapená ze všeho nového. Zároveň jsem velmi ráda, že mohu vykonávat smysluplnou práci, za kterou vidím výsledky, spokojené rodiče a spokojené děti, kterým se snažíme v celém Matýsku maximálně vycházet vstříc a přitom všem mám prostor na vlastní rodinu.“

            Lucie Vachková

            PR a externí komunikace

            Je maminkou dvou dětí a původním povoláním zdravotní sestra. V Brandýském Matýsku se věnuje především aktivitám z oblasti externí komunikace – zpracovává grafické materiály, koordinuje informace v newsletteru, na letácích a webu, píše příspěvky do místního tisku. V projektu Ženy umí podnikat pomáhala začínajícím podnikatelkám s vytvořením loga a jiných propagačních materiálů. Je aktivní členkou sdružení a přispívá do další aktivit centra.