Náš tým

  Jitka Richterová

  ředitelka MŠ a učitelka ve třídě Žirafky

  Jitka je mámou dvou dcer a syna, od dětství hraje a také trénuje basketbal, od roku 2009 vede cvičení pro rodiče s dětmi, od roku 2010 je učitelkou v MC Brandýský Matýsek a následně v MŠ Brandýský Matýsek. Absolvovala kurzy Respektovat a být respektován, lektor splývavého čtení SFUMÁTO, vystudovala obor Předškolní a mimoškolní pedagogika, absolvovala mnoho dalších kurzů úzce spjatých s výchovou a vzděláním předškolních dětí. Vzhledem ke sportovnímu založení Jitky, mají děti ve třídě Žirafky sportovní překážkovou dráhu téměř každý den.

  Práce s dětmi je mé poslání a radost. Každé dítě je jedinečné a to mě baví.

    Martina Drahošová

    učitelka ve třídě Žirafky

    Martina Drahošová vystudovala Střední pedagogickou školu – učitelství pro mateřské školy. Ráda zpívá, tancuje, hraje na klavír i flétnu. Kromě pedagogické praxe působila 3 roky i jako zpěvačka a tanečnice v profesionálním folklórním souboru na Slovensku.

    Svou lásku k hudbě a zpěvu využila v Brandýském Matýsku jako lektorka Hudební školy Yamaha v letech 2013–2015.

    Martina má dceru a syna. Když zrovna nezpívá s dětmi, jezdí ráda na kole, sportuje, stará se o zahradu, peče a ráda se toulá se svojí rodinou v horách okolo rakouských jezer.

      Katka Osman

      učitelka ve třídě Lvíčata

      Katka je maminkou dvou dospívajících dcer. Má ráda tvoření a výtvarnou činnost a vede v Brandýském Matýsku kroužek Švadlenka/dekoratérka. Vystudovala předškolní a mimoškolní pedagogiku, kurz Chůva pro děti do předškolního věku. Práce s dětmi je pro ni relaxací (do práce si chodí odpočinout).

        Zdeňka Jirsová

        učitelka ve třídě Lvíčata

        Zdeňka je hrdá maminka synka a dcerky. Na rodičovské dovolené se jí díky Matýsku splnil sen pracovat s dětmi – nejprve jako lektorka výtvarného a hudebního kroužku a následně jako provozní. Nyní studuje předškolní pedagogiku.

          Mgr. Jana Burešová

          učitelka ve třídě Lvíčata

          Jana má ráda sport, hudbu a lezení v horách, má dvě dcery. Vystudovala Tělesnou výchovu a sport na Karlově Univerzitě, studium angličtiny zakončila CAE a vystudovala Předškolní a mimoškolní pedagogiku. Své znalosti a zkušenosti uplatnila jako učitelka anglického jazyka dětí i dospělých, pracovala také jako outdoorová instruktorka a jako cvičitelka plavání pro anglickou školu Riverside School. Během rodičovské dovolené začala pracovat pro rodinné centrum Brandýský Matýsek jako lektorka dopoledních školiček, tanečků, zpívánek, angličtiny pro děti a angličtiny pro maminky, nyní pracuje jako učitelka v MŠ Brandýský Matýsek.

            Zuzana Štědrá

            hlavní provozní

            Zuzka je maminkou dvou dcer, které se aktivně věnují tanci. Starší dcera je stálou praktikantkou na příměstských táborech.

              Ditha Vopičková

              asistentka pedagoga

              Vystudovala jsem SOŠ ekonomickou. V oboru jsem pracovala 10 let. Po narození dcery se mi však otevřel jiný a pro mne mnohem zajímavější svět. Začala jsem se zajímat o výchovu a moc mě to bavilo. Stále víc a víc jsem zjišťovala, kolik nových a úžasných metod pro kvalitní rozvoj dítěte existuje. Zjistila jsem, že mě naplňuje dítě vést a učit jej. Chtěla jsem vést a učit i ostatní děti, a tak jsem začala snít o asistentce pedagoga. Příležitost pracovat jako asistent jsem dostala v Brandýském Matýsku. S radostí jsem ji přijala a absolvovala kurz „Asistentka pedagoga“. V rámci Brandýského Matýska vedu také již několikátým rokem kroužek Tanečky.

                Jana Štochlová

                provozní – záskok pro obě třídy

                Jana má dvě dospělé dcery a je šestinásobnou babičkou. Svůj volný čas ráda věnuje četbě, sportu, zahrádce a svým vnoučatům. Ve třídě Lvíčat stará o provoz a stravování, tedy pomáhá dětem s jídlem, oblékáním, přípravou na spinkání,…zkrátka zúročuje své bohaté babičkovské zkušenosti.

                  Martina Říhová

                  provozní – záskok pro obě třídy

                  Martina je maminkou dvou dětí – dcery Denisy a syna Adama. Vystudovala Střední zdravotnickou školu na Alšově nábřeží v Praze. V Brandýském Matýsku pracuje již několik let, nejdříve jako chůva dětí na projektu Ženy umí podnikat, který i sama absolvovala, poté jako služba v herně, školitelka preventivního programu Zdravý úsměv a nyní i jako provozní v obou třídách. Má kurz první pomoci u dětí. Ráda se směje a nezkazí žádnou legraci.

                   Všechny učitelky se průběžně vzdělávají a účastní se nejrůznějších seminářů a kurzů souvisejících s výchovou a vzděláváním dětí v předškolním věku.