Náš tým

  Jitka Richterová

  ředitelka MŠ a učitelka ve třídě Žirafky

  Jitka je mámou dvou dcer a syna, od dětství hraje a také trénuje basketbal, od roku 2009 vede cvičení pro rodiče s dětmi, od roku 2010 je učitelkou v MC Brandýský Matýsek a následně v MŠ Brandýský Matýsek. Absolvovala kurzy Respektovat a být respektován, lektor splývavého čtení SFUMÁTO, vystudovala obor Předškolní a mimoškolní pedagogika, absolvovala mnoho dalších kurzů úzce spjatých s výchovou a vzděláním předškolních dětí. Vzhledem ke sportovnímu založení Jitky, mají děti ve třídě Žirafky sportovní překážkovou dráhu téměř každý den.

  Práce s dětmi je mé poslání a radost. Každé dítě je jedinečné a to mě baví.

    Mgr. Jana Burešová

    učitelka ve třídě Lvíčata

    Jana má ráda sport, hudbu a lezení v horách, má dvě dcery. Vystudovala Tělesnou výchovu a sport na Karlově Univerzitě, studium angličtiny zakončila CAE a vystudovala Předškolní a mimoškolní pedagogiku. Své znalosti a zkušenosti uplatnila jako učitelka anglického jazyka dětí i dospělých, pracovala také jako outdoorová instruktorka a jako cvičitelka plavání pro anglickou školu Riverside School. Během rodičovské dovolené začala pracovat pro rodinné centrum Brandýský Matýsek jako lektorka dopoledních školiček, tanečků, zpívánek, angličtiny pro děti a angličtiny pro maminky, nyní pracuje jako učitelka v MŠ Brandýský Matýsek.

      Martina Drahošová

      učitelka ve třídě Žirafky

      Martina Drahošová vystudovala Střední pedagogickou školu – učitelství pro mateřské školy. Ráda zpívá, tancuje, hraje na klavír i flétnu. Kromě pedagogické praxe působila 3 roky i jako zpěvačka a tanečnice v profesionálním folklórním souboru na Slovensku.

      Svou lásku k hudbě a zpěvu využila v Brandýském Matýsku jako lektorka Hudební školy Yamaha v letech 2013–2015.

      Martina má dceru a syna. Když zrovna nezpívá s dětmi, jezdí ráda na kole, sportuje, stará se o zahradu, peče a ráda se toulá se svojí rodinou v horách okolo rakouských jezer.

        Katka Osman

        učitelka ve třídě Lvíčata

        Katka je maminkou dvou dospívajících dcer. Má ráda tvoření a výtvarnou činnost a vede v Brandýském Matýsku kroužek Švadlenka/dekoratérka. Vystudovala předškolní a mimoškolní pedagogiku, kurz Chůva pro děti do předškolního věku. Práce s dětmi je pro ni relaxací (do práce si chodí odpočinout).

          Martina Říhová

          provozní ve třídě Žirafky

          Martina je maminkou dvou dětí – dcery Denisy a syna Adama. Vystudovala Střední zdravotnickou školu na Alšově nábřeží v Praze. V Brandýském Matýsku pracuje již několik let, nejdříve jako chůva dětí na projektu Ženy umí podnikat, který i sama absolvovala, poté jako služba v herně, školitelka preventivního programu Zdravý úsměv a nyní i jako
          provozní ve třídě Žirafky, kde zajišťuje svačiny a obědy a pomáhá dětem s oblékáním a přípravou na spinkání. Má kurz první pomoci u dětí. Ráda se směje a nezkazí žádnou legraci.

            Zdeňka Jirsová

            provozní ve třídě Lvíčata

            Zdeňka je hrdá maminka synka a dcerky. Na rodičovské dovolené se jí díky Matýsku splnil sen pracovat s dětmi – nejprve jako lektorka výtvarného a hudebního kroužku, nyní jako provozní ve školce, která k obědu a svačince občas přidá i malé divadélko.

              Ditha Vopičková

              asistentka pedagoga

              Vystudovala jsem SOŠ ekonomickou. V oboru jsem pracovala 10 let. Po narození dcery se mi však otevřel jiný a pro mne mnohem zajímavější svět. Začala jsem se zajímat o výchovu a moc mě to bavilo. Stále víc a víc jsem zjišťovala, kolik nových a úžasných metod pro kvalitní rozvoj dítěte existuje. Zjistila jsem, že mě naplňuje dítě vést a učit jej. Chtěla jsem vést a učit i ostatní děti, a tak jsem začala snít o asistentce pedagoga. Příležitost pracovat jako asistent jsem dostala v Brandýském Matýsku. S radostí jsem ji přijala a absolvovala kurz „Asistentka pedagoga“. V rámci Brandýského Matýska vedu také již několikátým rokem kroužek Tanečky.

                Jana Štochlová

                provozní – záskok pro obě třídy

                Jana má dvě dospělé dcery a je šestinásobnou babičkou. Svůj volný čas ráda věnuje četbě, sportu, zahrádce a svým vnoučatům. Ve třídě Lvíčat stará o provoz a stravování, tedy pomáhá dětem s jídlem, oblékáním, přípravou na spinkání,…zkrátka zúročuje své bohaté babičkovské zkušenosti.

                 Všechny učitelky se průběžně vzdělávají a účastní se nejrůznějších seminářů a kurzů souvisejících s výchovou a vzděláváním dětí v předškolním věku.