O nás

Znáte Brandýského Matýska?

Film k 20. výročí Brandýského Matýska.

Naše poslání

Rozumíme dětem, rodinám a jejich potřebám. Rádi děláme věci, které nám dávají smysl. Pro nás je to vytváření podmínek pro spokojené rodiny a respekt k jejich hodnotám.

Co děláme

Brandýský Matýsek z.s. je rodinné centrum s tradicí od roku 1995, které podporuje rodiny s dětmi od -9 měsíců do 9 let z Brandýsa nad Labem – Staré Boleslavi a blízkého okolí. Poskytujeme širokou škálu služeb především rodinám očekávajícím příchod dítěte (-9 měsíců), rodinám s miminky a batolaty, předškolními dětmi či mladšími školáky (cca do 9 let), spolupracujeme ale i se seniory, studenty a širokou veřejností.

Nabízíme otevřenou hernu a volnočasové aktivity (kroužky, jednorázové akce), odborné přednášky a poradenství (psychologické, sociálně-právní, logopedické apod.), vzdělávací kurzy (předporodní příprava, kurzy k usnadnění návratu žen na trh práce), školky a dětské kluby pro děti již od 2 let v rámci předškolního vzdělávání a další aktivity napomáhající pracujícím rodičům (převody dětí ze škol a školek na jiné aktivity, příměstské tábory aj.)

Všechny služby, které nabízíme, jsou prověřeny námi samotnými. Víme, že každý rodič se potřebuje spolehnout, že jeho dítě převedeme bezpečně na správný kroužek a že se o něj profesionálně postaráme v dětském klubu, ve školce nebo na kroužku. Naši zaměstnanci se průběžně vzdělávají a mají potřebnou kvalifikaci ve svém oboru. Nasloucháme potřebám rodin a dokážeme rychle přicházet se službami nebo řešeními, které potřebují.

Nasloucháme jak lidem, kteří tvoří Brandýský Matýsek, tak nově příchozím, nabízíme jim možnost seberealizace. Některé věci, které dnes již samozřejmě nabízíme, nebylo lehké prosadit, je nám vlastní proaktivita a vytrvalost. Vážíme si toho, že se nám podařilo navázat dobrou spolupráci s místními autoritami, a i přesto zůstáváme nezávislí. To vše mohlo vzniknout a funguje díky spolupráci všech členů sdružení a dalších příznivců a právě tato soudržnost je tím, co dělá Brandýský Matýsek ojedinělou organizací.

Přijďte se k nám podívat, těšíme se na vás!